ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ -ΔΡΩ -ΠΡΟΣΦΕΡΩ

Το Δ2 τμήμα του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ελευσίνας, στα πλαίσια του προγράμματος «Τα πλαστικά καπάκια και η μεγάλη προσφορά τους» του Πανελλήνιου Συλλόγου Πρόληψης και Συμπαράστασης Ανήλικων Θυμάτων Τροχαίων Ατυχημάτων , συγκεντρώνει καπάκια για την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων  και ειδικού εξοπλισμού σε παιδιά με κινητικά προβλήματα . Στόχος είναι οι μαθητές να αντιληφθούν  την αναγκαιότητα τήρησης του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας και τις συνέπειες που μπορεί να προκύψουν από μια ανεύθυνη συμπεριφορά . Επιπρόσθετα  να ευαισθητοποιηθούν σε κοινωνικά φαινόμενα που απαιτούν την προσφορά όλων . Με έναν τρόπο απλό και χωρίς κόστος βοηθούμε τους συνανθρώπους μας για μια καλύτερη ποιότητα ζωής . Μόνο με αγάπη !

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 1

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 2